Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Villris har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Villris blant de laveste i glykemisk indeks.
Villris er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 101 kcal |
| Karbohydrater | 21.3g |
| Sukker (totalt) | 0.7g |
| Naturlig | 0.7g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.8g |
| Løselig | 0.36g |
| Uløselig | 1.44g |
| Protein | 4g |
| Fett | 0.3g |
| Mettet | 0.05g |
| Umettet | 0.25g |
| Natrium | 3mg |
Villris har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Villris har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Villris har en glykemisk belastning på 10 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →