Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Vegansk cheddar har et glykemisk indeks på 60, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre other rangerer Vegansk cheddar over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Vegansk cheddar er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 300 kcal |
| Karbohydrater | 20g |
| Sukker (totalt) | 0.5g |
| Naturlig | 0.0g |
| Tilsatt | 0.5g |
| Fiber | 2g |
| Løselig | 0.6g |
| Uløselig | 1.4g |
| Protein | 1g |
| Fett | 23g |
| Mettet | 18g |
| Umettet | 5g |
| Natrium | 1200mg |
Vegansk cheddar har et glykemisk indeks på 60, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Vegansk cheddar har et moderat glykemisk indeks (60). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Vegansk cheddar har en glykemisk belastning på 12 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →