Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Varmt kryssbollerusk har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 56 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Varmt kryssbollerusk blant de høyeste i glykemisk indeks.
Varmt kryssbollerusk kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 420 kcal |
| Karbohydrater | 75g |
| Sukker (totalt) | 22g |
| Naturlig | 7.0g |
| Tilsatt | 15g |
| Fiber | 3g |
| Løselig | 0.9g |
| Uløselig | 2.1g |
| Protein | 7g |
| Fett | 10g |
| Mettet | 2.5g |
| Umettet | 7.5g |
| Natrium | 350mg |
Varmt kryssbollerusk har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 56 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Varmt kryssbollerusk har et høyt glykemisk indeks (75). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Varmt kryssbollerusk har en glykemisk belastning på 56 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →