Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Teakake har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 38 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Teakake blant de høyeste i glykemisk indeks.
Teakake kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 310 kcal |
| Karbohydrater | 55g |
| Sukker (totalt) | 18g |
| Naturlig | 6.0g |
| Tilsatt | 12g |
| Fiber | 2.5g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.8g |
| Protein | 7g |
| Fett | 6g |
| Mettet | 2.5g |
| Umettet | 3.5g |
| Natrium | 320mg |
Teakake har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 38 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Teakake har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Teakake har en glykemisk belastning på 38 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →