Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
skive rug-spelt brød har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 22 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer skive rug-spelt brød blant de laveste i glykemisk indeks.
skive rug-spelt brød er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 230 kcal |
| Karbohydrater | 43g |
| Sukker (totalt) | 2.5g |
| Naturlig | 2.5g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 6g |
| Løselig | 1.8g |
| Uløselig | 4.2g |
| Protein | 7g |
| Fett | 2.5g |
| Mettet | 0.4g |
| Umettet | 2.1g |
| Natrium | 450mg |
skive rug-spelt brød har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 22 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
skive rug-spelt brød har et lavt glykemisk indeks (50), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
skive rug-spelt brød har en glykemisk belastning på 22 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →