Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladesmak har et glykemisk indeks på 80, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 72 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladesmak blant de høyeste i glykemisk indeks.
Sjokoladesmak kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 380 kcal |
| Karbohydrater | 90g |
| Sukker (totalt) | 85g |
| Naturlig | 0.0g |
| Tilsatt | 85g |
| Fiber | 0g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 0g |
| Fett | 0g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0g |
| Natrium | 50mg |
Sjokoladesmak har et glykemisk indeks på 80, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 72 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sjokoladesmak har et høyt glykemisk indeks (80). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Sjokoladesmak har en glykemisk belastning på 72 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →