Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sitronris har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 20 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Sitronris blant de høyeste i glykemisk indeks.
Sitronris kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 150 kcal |
| Karbohydrater | 28g |
| Sukker (totalt) | 0.5g |
| Naturlig | 0.5g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.2g |
| Løselig | 0.4g |
| Uløselig | 0.8g |
| Protein | 3g |
| Fett | 3g |
| Mettet | 0.5g |
| Umettet | 2g |
| Natrium | 250mg |
Sitronris har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 20 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sitronris har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Sitronris har en glykemisk belastning på 20 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →