Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Romaine salat har et glykemisk indeks på 15, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Romaine salat blant de laveste i glykemisk indeks.
Romaine salat er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 15 kcal |
| Karbohydrater | 2.9g |
| Sukker (totalt) | 1.2g |
| Naturlig | 1.2g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.3g |
| Løselig | 0.3g |
| Uløselig | 1g |
| Protein | 1.2g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.03g |
| Umettet | 0.07g |
| Natrium | 28mg |
Romaine salat har et glykemisk indeks på 15, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Romaine salat har et lavt glykemisk indeks (15), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Romaine salat har en glykemisk belastning på 0 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →