Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet hvetegrønn har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Ristet hvetegrønn over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Ristet hvetegrønn er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 360 kcal |
| Karbohydrater | 51.8g |
| Sukker (totalt) | 7.5g |
| Naturlig | 7.5g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 13g |
| Løselig | 3.9g |
| Uløselig | 9.1g |
| Protein | 23.2g |
| Fett | 9.7g |
| Mettet | 1.6g |
| Umettet | 8.1g |
| Natrium | 8mg |
Ristet hvetegrønn har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Ristet hvetegrønn har et moderat glykemisk indeks (55). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Ristet hvetegrønn har en glykemisk belastning på 28 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →