Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ferdiglaget makaroni og ost har et glykemisk indeks på 64, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Ferdiglaget makaroni og ost over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Ferdiglaget makaroni og ost er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 110 kcal |
| Karbohydrater | 15.5g |
| Sukker (totalt) | 2.4g |
| Naturlig | 0.4g |
| Tilsatt | 2g |
| Fiber | 0.7g |
| Løselig | 0.2g |
| Uløselig | 0.5g |
| Protein | 3.6g |
| Fett | 3.2g |
| Mettet | 1.7g |
| Umettet | 1g |
| Natrium | 570mg |
Ferdiglaget makaroni og ost har et glykemisk indeks på 64, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Ferdiglaget makaroni og ost har et moderat glykemisk indeks (64). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Ferdiglaget makaroni og ost har en glykemisk belastning på 10 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →