Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Farinata har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 8 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Farinata blant de laveste i glykemisk indeks.
Farinata er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 190 kcal |
| Karbohydrater | 22g |
| Sukker (totalt) | 1.2g |
| Naturlig | 1.2g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 4.5g |
| Løselig | 1.3g |
| Uløselig | 3.2g |
| Protein | 6.5g |
| Fett | 8g |
| Mettet | 1.1g |
| Umettet | 6.5g |
| Natrium | 350mg |
Farinata har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 8 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Farinata har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Farinata har en glykemisk belastning på 8 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →