Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Appelsingelépulver har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 13 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Appelsingelépulver blant de høyeste i glykemisk indeks.
Appelsingelépulver kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 75 kcal |
| Karbohydrater | 18g |
| Sukker (totalt) | 17g |
| Naturlig | 0.0g |
| Tilsatt | 17g |
| Fiber | 0g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 1g |
| Fett | 0g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0g |
| Natrium | 60mg |
Appelsingelépulver har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 13 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Appelsingelépulver har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Appelsingelépulver har en glykemisk belastning på 13 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →