Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ajwa-dadler har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 26 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Ajwa-dadler blant de laveste i glykemisk indeks.
Ajwa-dadler er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 295 kcal |
| Karbohydrater | 75g |
| Sukker (totalt) | 66g |
| Naturlig | 66.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 7g |
| Løselig | 2.1g |
| Uløselig | 4.9g |
| Protein | 2.5g |
| Fett | 0.4g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.3g |
| Natrium | 2mg |
Ajwa-dadler har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 26 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Ajwa-dadler har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ajwa-dadler har en glykemisk belastning på 26 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →