Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tootsie Roll mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 62 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Tootsie Roll berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Tootsie Roll boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 375 kcal |
| Karbohidrat | 88g |
| Gula (jumlah) | 56g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 54g |
| Serat | 0.5g |
| Larut | 0.2g |
| Tidak larut | 0.4g |
| Protein | 1.2g |
| Lemak | 4.2g |
| Tepu | 2.7g |
| Tidak tepu | 1.5g |
| Natrium | 60mg |
Tootsie Roll mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 62 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Tootsie Roll mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Tootsie Roll mempunyai beban glisemik 62 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →