Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tomato segar dadu dengan basil, pasli, dan jus lemon mempunyai indeks glisemik 15, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Tomato segar dadu dengan basil, pasli, dan jus lemon berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tomato segar dadu dengan basil, pasli, dan jus lemon adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 22 kcal |
| Karbohidrat | 4.2g |
| Gula (jumlah) | 2.8g |
| Semula jadi | 2.8g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 1.5g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 1.1g |
| Lemak | 0.3g |
| Tepu | 0.04g |
| Tidak tepu | 0.18g |
| Natrium | 7mg |
Tomato segar dadu dengan basil, pasli, dan jus lemon mempunyai indeks glisemik 15, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Tomato segar dadu dengan basil, pasli, dan jus lemon mempunyai indeks glisemik rendah (15), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tomato segar dadu dengan basil, pasli, dan jus lemon mempunyai beban glisemik 1 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →