Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tomato kering dalam minyak mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Tomato kering dalam minyak berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tomato kering dalam minyak adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 210 kcal |
| Karbohidrat | 20g |
| Gula (jumlah) | 14g |
| Semula jadi | 14.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 5g |
| Larut | 1.5g |
| Tidak larut | 3.5g |
| Protein | 5g |
| Lemak | 13g |
| Tepu | 2g |
| Tidak tepu | 11g |
| Natrium | 1200mg |
Tomato kering dalam minyak mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Tomato kering dalam minyak mempunyai indeks glisemik rendah (35), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tomato kering dalam minyak mempunyai beban glisemik 7 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →