Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Pes buah ara mempunyai indeks glisemik 55, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 34 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding fruits lain, Pes buah ara berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Pes buah ara sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 250 kcal |
| Karbohidrat | 62g |
| Gula (jumlah) | 50g |
| Semula jadi | 50.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 7g |
| Larut | 2.1g |
| Tidak larut | 4.9g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 0.5g |
| Tepu | 0.1g |
| Tidak tepu | 0.4g |
| Natrium | 15mg |
Pes buah ara mempunyai indeks glisemik 55, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 34 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Pes buah ara mempunyai indeks glisemik sederhana (55). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Pes buah ara mempunyai beban glisemik 34 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →