Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Perisa beri mempunyai indeks glisemik 80, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 44 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding other lain, Perisa beri berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Perisa beri boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 250 kcal |
| Karbohidrat | 60g |
| Gula (jumlah) | 55g |
| Semula jadi | 0.0g |
| Ditambah | 55g |
| Serat | 0g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 0g |
| Lemak | 0g |
| Tepu | 0g |
| Tidak tepu | 0g |
| Natrium | 10mg |
Perisa beri mempunyai indeks glisemik 80, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 44 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Perisa beri mempunyai indeks glisemik tinggi (80). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Perisa beri mempunyai beban glisemik 44 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →