Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Pancake oat dan pisang (tiada gula tambahan) mempunyai indeks glisemik 50, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding grains lain, Pancake oat dan pisang (tiada gula tambahan) berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Pancake oat dan pisang (tiada gula tambahan) adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 170 kcal |
| Karbohidrat | 32g |
| Gula (jumlah) | 7g |
| Semula jadi | 7.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 3.5g |
| Larut | 1.4g |
| Tidak larut | 2.1g |
| Protein | 4.5g |
| Lemak | 2.5g |
| Tepu | 0.5g |
| Tidak tepu | 2g |
| Natrium | 60mg |
Pancake oat dan pisang (tiada gula tambahan) mempunyai indeks glisemik 50, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Pancake oat dan pisang (tiada gula tambahan) mempunyai indeks glisemik rendah (50), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Pancake oat dan pisang (tiada gula tambahan) mempunyai beban glisemik 16 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →