Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Honey Nut Cheerios mempunyai indeks glisemik 74, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 59 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Honey Nut Cheerios berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Honey Nut Cheerios boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 375 kcal |
| Karbohidrat | 80g |
| Gula (jumlah) | 22g |
| Semula jadi | 4.0g |
| Ditambah | 18g |
| Serat | 3g |
| Larut | 0.9g |
| Tidak larut | 2.1g |
| Protein | 6g |
| Lemak | 4g |
| Tepu | 0.7g |
| Tidak tepu | 3.3g |
| Natrium | 370mg |
Honey Nut Cheerios mempunyai indeks glisemik 74, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 59 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Honey Nut Cheerios mempunyai indeks glisemik tinggi (74). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Honey Nut Cheerios mempunyai beban glisemik 59 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →