Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
hirisan tauhu berlapis roti bakar (bijirin penuh atau tepung kacang) mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 3 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding legumes lain, hirisan tauhu berlapis roti bakar (bijirin penuh atau tepung kacang) berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
hirisan tauhu berlapis roti bakar (bijirin penuh atau tepung kacang) adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 180 kcal |
| Karbohidrat | 13g |
| Gula (jumlah) | 1.2g |
| Semula jadi | 1.2g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 3.5g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 13g |
| Lemak | 9g |
| Tepu | 1.2g |
| Tidak tepu | 7.5g |
| Natrium | 180mg |
hirisan tauhu berlapis roti bakar (bijirin penuh atau tepung kacang) mempunyai indeks glisemik 25, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 3 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
hirisan tauhu berlapis roti bakar (bijirin penuh atau tepung kacang) mempunyai indeks glisemik rendah (25), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
hirisan tauhu berlapis roti bakar (bijirin penuh atau tepung kacang) mempunyai beban glisemik 3 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →