Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
hirisan piza cendawan mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 22 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, hirisan piza cendawan berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
hirisan piza cendawan boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 250 kcal |
| Karbohidrat | 32g |
| Gula (jumlah) | 3g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 1g |
| Serat | 2g |
| Larut | 0.6g |
| Tidak larut | 1.4g |
| Protein | 10g |
| Lemak | 9g |
| Tepu | 4g |
| Tidak tepu | 4g |
| Natrium | 600mg |
hirisan piza cendawan mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 22 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
hirisan piza cendawan mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
hirisan piza cendawan mempunyai beban glisemik 22 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →