Epal Gala

Epal Gala

GI 36 · RendahGL 6 / keping8.5/10

GI rendah

36 GI

GL 6 setiap keping biasa (120 g) · GL 5 setiap 100 g

Skor Logi 8.5/10
  • Beban glisemik rendah
  • Kandungan gula sederhana

Epal Gala mempunyai indeks glisemik 36 (Rendah). Satu keping biasa (120 g) menambah beban glisemik sebanyak 6.

Dikemas kini 25 Nov 2025 · Sumber: USDA FoodData Central #171688 , Pasukan Pemakanan Logi · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Sebagai ganti ini

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

Epal Gala ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen

Maklumat nutrisi (per 100g)

52
Kalori
13.81 g
Karbohidrat
0.26 g
Protein
0.17 g
Lemak
per 100g
Kalori52 kcal
Karbohidrat13.81 g
Gula (jumlah)10.39 g
Semula jadi10.4 g
Ditambah0 g
Serat2.4 g
Larut0.7 g
Tidak larut1.7 g
Protein0.26 g
Lemak0.17 g
Tepu0.03 g
Tidak tepu0.14 g
Natrium1 mg

Tahap pemprosesan

5%
Minimum
Mengapa skor ini?
  • Beban glisemik rendah
  • Buah keseluruhan yang tidak diproses
  • Mengandungi serat
  • Kandungan gula sederhana
  • Serat agak rendah berbanding beberapa buah

Alergen

Tiada alergen EU-14 disenaraikan

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik Epal Gala?

Epal Gala mempunyai indeks glisemik 36 (Rendah). Satu keping biasa (120 g) mempunyai beban glisemik 6; setiap 100 g beban glisemik ialah 5.

Adakah Epal Gala sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

Epal Gala mempunyai indeks glisemik rendah (36), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.

Bagaimana Epal Gala mempengaruhi gula darah?

Epal Gala mempunyai beban glisemik 5 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.

Semak Epal Gala dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.