Daun kucai kering

Daun kucai kering

GI 15 · RendahGL 0.1 / cawan9/10

GI rendah

15 GI

GL 0.1 setiap cawan (1 g) · GL 9.6 setiap 100 g

Skor Logi 9/10
  • Kandungan kalori dan karbohidrat rendah
  • Data mikronutrien terhad

Daun kucai kering mempunyai indeks glisemik 15 (Rendah). Satu cawan (1 g) menambah beban glisemik sebanyak 0.1.

Dikemas kini 18 Nov 2025 · Sumber: USDA FoodData Central #170075 , Pasukan Pemakanan Logi · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Bentuk Daun kucai

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

Daun kucai kering ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen
Saiz hidangan
HidanganGramGL
1 tbsp0 g0
1/4 cup1 g0.1

Maklumat nutrisi (per 100g)

311
Kalori
64.29 g
Karbohidrat
21.2 g
Protein
3.5 g
Lemak
per 100g
Kalori311 kcal
Karbohidrat64.29 g
Gula (jumlah)27.76 g
Semula jadi27.8 g
Ditambah0 g
Serat26.2 g
Larut7.9 g
Tidak larut18.3 g
Protein21.2 g
Lemak3.5 g
Tepu0.5 g
Tidak tepu3 g
Natrium3 mg

Tahap pemprosesan

10%
Minimum
Mengapa skor ini?
  • Kandungan kalori dan karbohidrat rendah
  • Tiada gula tambahan
  • Sumber serat yang baik
  • Data mikronutrien terhad
  • Tahap pemprosesan tidak diketahui

Alergen

Tiada alergen EU-14 disenaraikan

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik Daun kucai kering?

Daun kucai kering mempunyai indeks glisemik 15 (Rendah). Satu cawan (1 g) mempunyai beban glisemik 0.1; setiap 100 g beban glisemik ialah 9.6.

Adakah Daun kucai kering sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

Daun kucai kering mempunyai indeks glisemik rendah (15), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.

Bentuk Daun kucai yang manakah mempunyai beban glisemik terendah?

Daun kucai kering mempunyai beban glisemik terendah antara semua bentuk Daun kucai dalam pangkalan data ini (9.6 setiap 100 g).

Semak Daun kucai kering dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.