cili merah goreng

GI 20 · RendahGL 2 / 100 g8/10

GI rendah

20 GI

GL 2 setiap 100 g

Skor Logi 8/10
  • kaya dengan antioksidan
  • mengandungi lemak tambahan daripada proses menggoreng

cili merah goreng mempunyai indeks glisemik 20, lebih tinggi daripada cili merah biasa (15).

Sumber: Pasukan Pemakanan Logi (komposisi daripada USDA, dibantu AI) · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Bentuk cili merah

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

cili merah goreng ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen

Maklumat nutrisi (per 100g)

55
Kalori
8.5 g
Karbohidrat
1.1 g
Protein
2.5 g
Lemak
per 100g
Kalori55 kcal
Karbohidrat8.5 g
Gula (jumlah)5.5 g
Semula jadi5.5 g
Ditambah0 g
Serat2.1 g
Larut0.7 g
Tidak larut1.4 g
Protein1.1 g
Lemak2.5 g
Tepu0.3 g
Tidak tepu2.2 g
Natrium3 mg

Tahap pemprosesan

50%
Sederhana
Mengapa skor ini?
  • kaya dengan antioksidan
  • kandungan serat yang baik
  • beban glisemik rendah
  • mengandungi lemak tambahan daripada proses menggoreng
  • kandungan vitamin sedikit berkurang akibat proses memasak

Alergen

Tiada alergen EU-14 disenaraikan

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik cili merah goreng?

cili merah goreng mempunyai indeks glisemik 20 (Rendah) dan beban glisemik 2 setiap 100 g.

Adakah cili merah goreng sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

cili merah goreng mempunyai indeks glisemik rendah (20), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.

Bentuk cili merah yang manakah mempunyai beban glisemik terendah?

Antara bentuk cili merah dalam pangkalan data ini, cili merah mempunyai beban glisemik terendah (1 setiap 100 g).

Semak cili merah goreng dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.