juha od rajčice

juha od rajčice

GI 38 · NizakGL 7 / šalica6/10

Nizak GI

38 GI

GL 7 po šalica (248 g) · GL 2.8 na 100 g

Logi ocjena 6/10
  • Oko 80 kcal u šalici (248 g), 32 kcal na 100 g: lagano predjelo ili prilog.
  • Konzervirana juha od rajčice sadrži oko 190 mg natrija na 100 g, oko 460 mg po šalici.

juha od rajčice ima glikemijski indeks 38 (Nizak). Jedna šalica (248 g) dodaje glikemijsko opterećenje od 7.

Pregledano 6. kol 2026. · Izvori: Logi Nutrition tim (sastav prema USDA, uz AI asistenciju i ljudsku provjeru) · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Umjesto ovoga

Oblici juha od rajčice

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

juha od rajčice je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen
Porcije
PorcijaGramiGL
1 ml1 g0
1 tbsp16 g0.4
1 fl oz31 g0.9
1 cup248 g7
1 bowl (350 ml)367 g10.4

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

32
Kalorije
7.45 g
Ugljikohidrati
0.71 g
Proteini
0.21 g
Masti
na 100g
Kalorije32 kcal
Ugljikohidrati7.45 g
Šećeri (ukupno)4.03 g
Prirodni3 g
Dodani1.06 g
Vlakna0.5 g
Topiva0.2 g
Netopiva0.4 g
Proteini0.71 g
Masti0.21 g
Zasićene0.03 g
Nezasićene0.18 g
Natrij350 mg

Stupanj prerade

65%
Visoko prerađen
Zašto ova ocjena?
  • Oko 80 kcal u šalici (248 g), 32 kcal na 100 g: lagano predjelo ili prilog.
  • Kuhana rajčica bogat je izvor likopena: oko 13 mg u šalici konzervirane juhe od rajčice.
  • Nizak glikemijski indeks (oko 38) i glikemijsko opterećenje od oko 3 na 100 g.
  • Konzervirana juha od rajčice sadrži oko 190 mg natrija na 100 g, oko 460 mg po šalici.
  • Oko 10 g šećera po šalici; mnoge gotove juhe sadrže dodani šećer za balansiranje kiselosti.
  • Manje od 2 g proteina i oko 1 g vlakana po šalici, stoga sama po sebi nije jako zasitna.

Alergeni

Nema navedenih EU-14 alergena

Recepti s niskim GI na Logi Food Coach

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks juha od rajčice?

juha od rajčice ima glikemijski indeks 38 (Nizak). Jedna šalica (248 g) ima glikemijsko opterećenje 7; na 100 g glikemijsko opterećenje je 2.8.

Je li juha od rajčice prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

juha od rajčice ima nizak glikemijski indeks (38), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Koji oblik juha od rajčice ima najniže glikemijsko opterećenje?

Među oblicima juha od rajčice u ovoj bazi podataka, instant juha od rajčice ima najniže glikemijsko opterećenje (2.7 na 100 g).

Provjeri juha od rajčice u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.