Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
valmistettu makaronilaatikko glykeminen indeksi on 64, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, valmistettu makaronilaatikko sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
valmistettu makaronilaatikko sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 110 kcal |
| Hiilihydraatit | 15.5g |
| Sokerit (yhteensä) | 2.4g |
| Luonnolliset | 0.4g |
| Lisätyt | 2g |
| Kuitu | 0.7g |
| Liukoinen | 0.2g |
| Liukenematon | 0.5g |
| Proteiini | 3.6g |
| Rasva | 3.2g |
| Tyydyttyneet | 1.7g |
| Tyydyttymättömät | 1g |
| Natrium | 570mg |
valmistettu makaronilaatikko glykeminen indeksi on 64, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
valmistettu makaronilaatikko glykeminen indeksi on kohtalainen (64). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
valmistettu makaronilaatikko glykeminen kuorma on 10 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →