Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
vähärasvaiset kalkkunalihapullat (uunissa paistetut) glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin meat, vähärasvaiset kalkkunalihapullat (uunissa paistetut) sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
vähärasvaiset kalkkunalihapullat (uunissa paistetut) on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 145 kcal |
| Hiilihydraatit | 4g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.5g |
| Luonnolliset | 0.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0.5g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 20g |
| Rasva | 5g |
| Tyydyttyneet | 1.2g |
| Tyydyttymättömät | 3.2g |
| Natrium | 350mg |
vähärasvaiset kalkkunalihapullat (uunissa paistetut) glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
vähärasvaiset kalkkunalihapullat (uunissa paistetut) glykeminen indeksi on matala (0), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
vähärasvaiset kalkkunalihapullat (uunissa paistetut) glykeminen kuorma on 0 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →