Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Syötävä glitter glykeminen indeksi on 95, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 93 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Syötävä glitter sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Syötävä glitter voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 390 kcal |
| Hiilihydraatit | 98g |
| Sokerit (yhteensä) | 97g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 97g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 0g |
| Rasva | 0g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0g |
| Natrium | 5mg |
Syötävä glitter glykeminen indeksi on 95, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 93 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Syötävä glitter glykeminen indeksi on korkea (95). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Syötävä glitter glykeminen kuorma on 93 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →