Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Suodatettu vesi, johon on puristettu tuoretta sitruunamehua glykeminen indeksi on 5, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin beverages, Suodatettu vesi, johon on puristettu tuoretta sitruunamehua sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Suodatettu vesi, johon on puristettu tuoretta sitruunamehua on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 3 kcal |
| Hiilihydraatit | 0.9g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.3g |
| Luonnolliset | 0.3g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0.1g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 0.1g |
| Rasva | 0g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0g |
| Natrium | 1mg |
Suodatettu vesi, johon on puristettu tuoretta sitruunamehua glykeminen indeksi on 5, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Suodatettu vesi, johon on puristettu tuoretta sitruunamehua glykeminen indeksi on matala (5), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Suodatettu vesi, johon on puristettu tuoretta sitruunamehua glykeminen kuorma on 0 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →