Säilykepavut uunissa

GI 40 · MatalaGL 8 / 100 g5/10

Matala GI

40 GI

GL 8 / 100 g

Logi-pisteet 5/10
  • Hyvä ravintokuidun lähde
  • Korkea lisätyn sokerin määrä

Säilykepavut uunissa glykeeminen indeksi on 40 (Matala).

Päivitetty 21.7.2026 · Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Säilykepavut uunissa muodot

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

Säilykepavut uunissa on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

94
Kalorit
19.6 g
Hiilihydraatit
4.8 g
Proteiini
0.4 g
Rasva
per 100g
Kalorit94 kcal
Hiilihydraatit19.6 g
Sokerit (yhteensä)5.5 g
Luonnolliset2 g
Lisätyt3.5 g
Kuitu4.1 g
Liukoinen1.4 g
Liukenematon2.7 g
Proteiini4.8 g
Rasva0.4 g
Tyydyttyneet0.1 g
Tyydyttymättömät0.3 g
Natrium422 mg

Jalostettu taso

75%
Erittäin jalostettu
Miksi tämä pistemäärä?
  • Hyvä ravintokuidun lähde
  • Matala glykeeminen kuorma
  • Matala rasvapitoisuus
  • Korkea lisätyn sokerin määrä
  • Liiallinen suolapitoisuus
  • Mahdolliset säilöntäaineet/lisäaineet

Allergeenit

Ei EU-14-allergeeneja

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on Säilykepavut uunissa glykeminen indeksi?

Säilykepavut uunissa glykeeminen indeksi on 40 (Matala) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 8.

Sopiiko Säilykepavut uunissa insuliiniresistenssiä sairastaville?

Säilykepavut uunissa glykeminen indeksi on matala (40), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Millä Säilykepavut uunissa muodolla on matalin glykeeminen kuorma?

Tämän tietokannan Säilykepavut uunissa muodoista Kotitekoiset uunipavut sisältää matalimman glykeemisen kuorman (7 / 100 g).

Katso Säilykepavut uunissa Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.