Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Kraft mac and cheese (original) glykeminen indeksi on 64, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 36 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Kraft mac and cheese (original) sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Kraft mac and cheese (original) sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 370 kcal |
| Hiilihydraatit | 56g |
| Sokerit (yhteensä) | 6g |
| Luonnolliset | 3.0g |
| Lisätyt | 3g |
| Kuitu | 1.8g |
| Liukoinen | 0.5g |
| Liukenematon | 1.3g |
| Proteiini | 10g |
| Rasva | 11g |
| Tyydyttyneet | 4g |
| Tyydyttymättömät | 7g |
| Natrium | 570mg |
Kraft mac and cheese (original) glykeminen indeksi on 64, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 36 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Kraft mac and cheese (original) glykeminen indeksi on kohtalainen (64). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Kraft mac and cheese (original) glykeminen kuorma on 36 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →