Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Kotitekoiset kalapyörykät kaurakuidulla glykeminen indeksi on 40, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 4 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin seafood, Kotitekoiset kalapyörykät kaurakuidulla sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Kotitekoiset kalapyörykät kaurakuidulla on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 145 kcal |
| Hiilihydraatit | 10g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.5g |
| Luonnolliset | 0.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.5g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 15g |
| Rasva | 5g |
| Tyydyttyneet | 1g |
| Tyydyttymättömät | 3.5g |
| Natrium | 350mg |
Kotitekoiset kalapyörykät kaurakuidulla glykeminen indeksi on 40, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 4 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Kotitekoiset kalapyörykät kaurakuidulla glykeminen indeksi on matala (40), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Kotitekoiset kalapyörykät kaurakuidulla glykeminen kuorma on 4 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →