Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keitetyt maissiryynejauhot glykeminen indeksi on 69, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 9 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, keitetyt maissiryynejauhot sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
keitetyt maissiryynejauhot sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 59 kcal |
| Hiilihydraatit | 13g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.1g |
| Luonnolliset | 0.1g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0.7g |
| Liukoinen | 0.2g |
| Liukenematon | 0.5g |
| Proteiini | 1.4g |
| Rasva | 0.3g |
| Tyydyttyneet | 0.1g |
| Tyydyttymättömät | 0.2g |
| Natrium | 120mg |
keitetyt maissiryynejauhot glykeminen indeksi on 69, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 9 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
keitetyt maissiryynejauhot glykeminen indeksi on kohtalainen (69). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
keitetyt maissiryynejauhot glykeminen kuorma on 9 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →