keitetty thaimaalainen riisi

GI 72 · KorkeaGL 20 / 100 g4/10

Korkea GI

72 GI

GL 20 / 100 g

Logi-pisteet 4/10
  • Vähärasvainen
  • Korkea glykeeminen indeksi

keitetty thaimaalainen riisi glykeeminen indeksi on 72, sama kuin tavallisella thaimaalainen riisi (72).

Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

thaimaalainen riisi muodot

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

keitetty thaimaalainen riisi on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

130
Kalorit
28.2 g
Hiilihydraatit
2.4 g
Proteiini
0.2 g
Rasva
per 100g
Kalorit130 kcal
Hiilihydraatit28.2 g
Sokerit (yhteensä)0.1 g
Luonnolliset0.1 g
Lisätyt0 g
Kuitu0.4 g
Liukoinen0.1 g
Liukenematon0.3 g
Proteiini2.4 g
Rasva0.2 g
Tyydyttyneet0.05 g
Tyydyttymättömät0.15 g
Natrium1 mg

Jalostettu taso

40%
Kohtalainen
Miksi tämä pistemäärä?
  • Vähärasvainen
  • Gluteeniton
  • Korkea glykeeminen indeksi
  • Matala kuitupitoisuus
  • Matala hivenainetiheys

Allergeenit

Ei EU-14-allergeeneja

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on keitetty thaimaalainen riisi glykeminen indeksi?

keitetty thaimaalainen riisi glykeeminen indeksi on 72 (Korkea) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 20.

Sopiiko keitetty thaimaalainen riisi insuliiniresistenssiä sairastaville?

keitetty thaimaalainen riisi glykeminen indeksi on korkea (72). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.

Millä thaimaalainen riisi muodolla on matalin glykeeminen kuorma?

keitetty thaimaalainen riisi sisältää matalimman glykeemisen kuorman kaikista thaimaalainen riisi muodoista tässä tietokannassa (20 / 100 g).

Katso keitetty thaimaalainen riisi Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.