Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keinotekoinen limen maku glykeminen indeksi on 80, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 50 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin other, Keinotekoinen limen maku sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Keinotekoinen limen maku voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 250 kcal |
| Hiilihydraatit | 62g |
| Sokerit (yhteensä) | 62g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 62g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 0g |
| Rasva | 0g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0g |
| Natrium | 10mg |
Keinotekoinen limen maku glykeminen indeksi on 80, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 50 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Keinotekoinen limen maku glykeminen indeksi on korkea (80). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Keinotekoinen limen maku glykeminen kuorma on 50 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →