Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
guavamehu glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 8 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin beverages, guavamehu sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
guavamehu sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 54 kcal |
| Hiilihydraatit | 13g |
| Sokerit (yhteensä) | 12g |
| Luonnolliset | 12.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0.5g |
| Liukoinen | 0.2g |
| Liukenematon | 0.4g |
| Proteiini | 0.4g |
| Rasva | 0.2g |
| Tyydyttyneet | 0.03g |
| Tyydyttymättömät | 0.17g |
| Natrium | 4mg |
guavamehu glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 8 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
guavamehu glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
guavamehu glykeminen kuorma on 8 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →