Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
grillattu tonnikalapihvi ilman leivitystä tai lisättyjä rasvoja glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin seafood, grillattu tonnikalapihvi ilman leivitystä tai lisättyjä rasvoja sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
grillattu tonnikalapihvi ilman leivitystä tai lisättyjä rasvoja on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 132 kcal |
| Hiilihydraatit | 0g |
| Sokerit (yhteensä) | 0g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 28g |
| Rasva | 2.7g |
| Tyydyttyneet | 0.7g |
| Tyydyttymättömät | 2g |
| Natrium | 39mg |
grillattu tonnikalapihvi ilman leivitystä tai lisättyjä rasvoja glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
grillattu tonnikalapihvi ilman leivitystä tai lisättyjä rasvoja glykeminen indeksi on matala (0), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
grillattu tonnikalapihvi ilman leivitystä tai lisättyjä rasvoja glykeminen kuorma on 0 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →