Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
grillattu kananrinta kookos-limekastikkeella ja höyrytetty parsakaali glykeminen indeksi on 10, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin meat, grillattu kananrinta kookos-limekastikkeella ja höyrytetty parsakaali sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
grillattu kananrinta kookos-limekastikkeella ja höyrytetty parsakaali on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 110 kcal |
| Hiilihydraatit | 3g |
| Sokerit (yhteensä) | 1g |
| Luonnolliset | 1.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1.5g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 18g |
| Rasva | 3.5g |
| Tyydyttyneet | 1.5g |
| Tyydyttymättömät | 2g |
| Natrium | 180mg |
grillattu kananrinta kookos-limekastikkeella ja höyrytetty parsakaali glykeminen indeksi on 10, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
grillattu kananrinta kookos-limekastikkeella ja höyrytetty parsakaali glykeminen indeksi on matala (10), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
grillattu kananrinta kookos-limekastikkeella ja höyrytetty parsakaali glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →