Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Great Northern -pavut glykeminen indeksi on 31, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 7 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin legumes, Great Northern -pavut sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Great Northern -pavut on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 118 kcal |
| Hiilihydraatit | 21.1g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.6g |
| Luonnolliset | 0.6g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 7g |
| Liukoinen | 2.1g |
| Liukenematon | 4.9g |
| Proteiini | 8.3g |
| Rasva | 0.5g |
| Tyydyttyneet | 0.1g |
| Tyydyttymättömät | 0.4g |
| Natrium | 2mg |
Great Northern -pavut glykeminen indeksi on 31, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 7 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Great Northern -pavut glykeminen indeksi on matala (31), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Great Northern -pavut glykeminen kuorma on 7 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →