estragoni

estragoni

GI 5 · MatalaGL 2.5 / nippu7/10

Matala GI

5 GI

GL 2.5 / tyypillinen nippu (100 g) · GL 2.5 / 100 g

Logi-pisteet 7/10
  • Korkea proteiinipitoisuus
  • Ei tietoa glykeemisestä indeksistä

estragoni glykeeminen indeksi on 5 (Matala). Yksi tyypillinen nippu (100 g) lisää glykeemistä kuormaa 2.5.

Päivitetty 18.3.2026 · Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Tämän sijaan

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

estragoni on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

295
Kalorit
50.2 g
Hiilihydraatit
22.8 g
Proteiini
7.2 g
Rasva
per 100g
Kalorit295 kcal
Hiilihydraatit50.2 g
Sokerit (yhteensä)0 g
Luonnolliset0 g
Lisätyt0 g
Kuitu7.4 g
Liukoinen2.2 g
Liukenematon5.2 g
Proteiini22.8 g
Rasva7.2 g
Tyydyttyneet1.9 g
Tyydyttymättömät5.3 g
Natrium62 mg

Jalostettu taso

5%
Minimaalinen
Miksi tämä pistemäärä?
  • Korkea proteiinipitoisuus
  • Matala sokeripitoisuus
  • Vähän prosessoitu
  • Ei tietoa glykeemisestä indeksistä
  • Korkea hiilihydraattipitoisuus
  • Saattaa olla liian kaloripitoista joillekin

Allergeenit

Ei EU-14-allergeeneja

Reseptit, joissa on: estragoni

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on estragoni glykeminen indeksi?

estragoni glykeeminen indeksi on 5 (Matala). Yksi tyypillinen nippu (100 g) glykeeminen kuorma on 2.5; 100 g:ssa glykeeminen kuorma on 2.5.

Sopiiko estragoni insuliiniresistenssiä sairastaville?

estragoni glykeminen indeksi on matala (5), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Miten estragoni vaikuttaa verensokeriin?

estragoni glykeminen kuorma on 2.5 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.

Katso estragoni Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.