Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Cheesecake Factory ruskea leipä glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 29 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Cheesecake Factory ruskea leipä sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Cheesecake Factory ruskea leipä sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 270 kcal |
| Hiilihydraatit | 52g |
| Sokerit (yhteensä) | 8g |
| Luonnolliset | 2.0g |
| Lisätyt | 6g |
| Kuitu | 4g |
| Liukoinen | 1.2g |
| Liukenematon | 2.8g |
| Proteiini | 8g |
| Rasva | 3g |
| Tyydyttyneet | 0.5g |
| Tyydyttymättömät | 2.5g |
| Natrium | 400mg |
Cheesecake Factory ruskea leipä glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 29 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Cheesecake Factory ruskea leipä glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Cheesecake Factory ruskea leipä glykeminen kuorma on 29 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →