Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Cadbury fingers glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 42 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Cadbury fingers sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Cadbury fingers sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 510 kcal |
| Hiilihydraatit | 64g |
| Sokerit (yhteensä) | 36g |
| Luonnolliset | 4.0g |
| Lisätyt | 32g |
| Kuitu | 2.2g |
| Liukoinen | 0.7g |
| Liukenematon | 1.5g |
| Proteiini | 5.5g |
| Rasva | 25g |
| Tyydyttyneet | 14g |
| Tyydyttymättömät | 11g |
| Natrium | 180mg |
Cadbury fingers glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 42 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Cadbury fingers glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Cadbury fingers glykeminen kuorma on 42 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →