Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Biscoff-levite glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 31 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Biscoff-levite sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Biscoff-levite sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 570 kcal |
| Hiilihydraatit | 57g |
| Sokerit (yhteensä) | 35g |
| Luonnolliset | 3.0g |
| Lisätyt | 32g |
| Kuitu | 0.6g |
| Liukoinen | 0.2g |
| Liukenematon | 0.4g |
| Proteiini | 2.5g |
| Rasva | 36g |
| Tyydyttyneet | 7g |
| Tyydyttymättömät | 29g |
| Natrium | 300mg |
Biscoff-levite glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 31 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Biscoff-levite glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Biscoff-levite glykeminen kuorma on 31 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →