σάλτσα κρασιού

Χωρίς γλυκαιμικό δείκτη4/10

Ο γλυκαιμικός δείκτης δεν έχει μετρηθεί ακόμα

3 g υδατάνθρακες ανά 100 g
Βαθμολογία Logi 4/10
  • χαμηλή σε θερμίδες
  • μέτρια περιεκτικότητα σε νάτριο

Το σάλτσα κρασιού δεν έχει μετρημένο γλυκαιμικό δείκτη ακόμα. Περιέχει 3 g υδατανθράκων ανά 100 g.

Πηγές: Ομάδα Διατροφής Logi (σύνθεση από USDA, με υποστήριξη AI) · Δεν αποτελεί ιατρική συμβουλή · Αναφορά σφάλματος

Μορφές του σάλτσα κρασιού

Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη

Μειώστε το σάκχαρό σας με πιο έξυπνες διατροφικές επιλογές

Το σάλτσα κρασιού είναι ένα από τα 11.140 τρόφιμα που βαθμολογεί το Logi όταν φωτογραφίζετε ένα γεύμα — με την ποσότητα.

Συνέχεια στο web
Logi app, food index screen

Διατροφικά στοιχεία (ανά 100g)

60
Θερμίδες
3 g
Υδατάνθρακες
1 g
Πρωτεΐνες
2 g
Λίπη
ανά 100g
Θερμίδες60 kcal
Υδατάνθρακες3 g
Σάκχαρα (σύνολο)1.5 g
Φυσικά1.5 g
Προστιθέμενα0 g
Φυτικές ίνες0.2 g
Διαλυτές0.08 g
Αδιάλυτες0.12 g
Πρωτεΐνες1 g
Λίπη2 g
Κορεσμένα0.5 g
Ακόρεστα1.5 g
Νάτριο350 mg

Βαθμός επεξεργασίας

70%
Υψηλής επεξεργασίας
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
  • χαμηλή σε θερμίδες
  • περιέχει ορισμένα αντιοξειδωτικά από το κρασί
  • μέτρια περιεκτικότητα σε νάτριο
  • περιέχει υπολείμματα αλκοόλ
  • χαμηλή περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες και πρωτεΐνες

Αλλεργιογόνα

Περιέχει: θειώδη

Συνταγές χαμηλού GI στο Logi Food Coach

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιος είναι ο γλυκαιμικός δείκτης του σάλτσα κρασιού;

Ο γλυκαιμικός δείκτης του σάλτσα κρασιού δεν έχει μετρηθεί ακόμα. Περιέχει 3 g υδατανθράκων ανά 100 g.

Είναι το σάλτσα κρασιού κατάλληλο για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη;

Ο γλυκαιμικός δείκτης του σάλτσα κρασιού δεν έχει μετρηθεί. Με 3 g υδατανθράκων ανά 100 g, προσέξτε το μέγεθος της μερίδας.

Ποια μορφή του σάλτσα κρασιού έχει το χαμηλότερο γλυκαιμικό φορτίο;

Ανάμεσα στις μορφές του σάλτσα κρασιού σε αυτή τη βάση δεδομένων, το σάλτσα κόκκινου κρασιού έχει το χαμηλότερο γλυκαιμικό φορτίο (1 ανά 100 g).

Δείτε το σάλτσα κρασιού στην εφαρμογή Logi, με τη δική σας ποσότητα.

Food diary cheat sheet

Δωρεάν PDF — 3 σελίδες

Το εβδομαδιαίο ημερολόγιο διατροφής σου

Καταγράψτε γεύματα, γλυκαιμικό φορτίο & διάθεση. Εντοπίστε μοτίβα σε 3 εβδομάδες.

Χωρίς spam. Διαγραφή ανά πάσα στιγμή.