μπισκότα Rich Tea

GI 65 · ΜέτριοςGL 49 / 100 g2/10

Μέτριο GI

65 GI

GL 49 ανά 100 g

Βαθμολογία Logi 2/10
  • χαμηλή περιεκτικότητα σε νερό (μεγάλη διάρκεια ζωής)
  • υψηλό γλυκαιμικό φορτίο

Το μπισκότα Rich Tea έχει γλυκαιμικό δείκτη 65 (Μέτριος).

Ενημερώθηκε 9 Οκτ 2026 · Πηγές: Ομάδα Διατροφής Logi (σύνθεση από USDA, με υποστήριξη AI) · Δεν αποτελεί ιατρική συμβουλή · Αναφορά σφάλματος

Αντί για αυτό

Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη

Μειώστε το σάκχαρό σας με πιο έξυπνες διατροφικές επιλογές

Το μπισκότα Rich Tea είναι ένα από τα 11.140 τρόφιμα που βαθμολογεί το Logi όταν φωτογραφίζετε ένα γεύμα — με την ποσότητα.

Συνέχεια στο web
Logi app, food index screen

Διατροφικά στοιχεία (ανά 100g)

430
Θερμίδες
75 g
Υδατάνθρακες
7 g
Πρωτεΐνες
11 g
Λίπη
ανά 100g
Θερμίδες430 kcal
Υδατάνθρακες75 g
Σάκχαρα (σύνολο)22 g
Φυσικά4 g
Προστιθέμενα18 g
Φυτικές ίνες2.5 g
Διαλυτές0.8 g
Αδιάλυτες1.7 g
Πρωτεΐνες7 g
Λίπη11 g
Κορεσμένα4.5 g
Ακόρεστα6.5 g
Νάτριο350 mg

Βαθμός επεξεργασίας

90%
Υψηλής επεξεργασίας
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
  • χαμηλή περιεκτικότητα σε νερό (μεγάλη διάρκεια ζωής)
  • βολικό σνακ
  • υψηλό γλυκαιμικό φορτίο
  • υψηλή περιεκτικότητα σε πρόσθετη ζάχαρη
  • εξαιρετικά επεξεργασμένο τρόφιμο

Αλλεργιογόνα

Δεν αναφέρεται κάποιο από τα 14 αλλεργιογόνα της ΕΕ

Συνταγές χαμηλού GI στο Logi Food Coach

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιος είναι ο γλυκαιμικός δείκτης του μπισκότα Rich Tea;

Το μπισκότα Rich Tea έχει γλυκαιμικό δείκτη 65 (Μέτριος) και γλυκαιμικό φορτίο 49 ανά 100 g.

Είναι το μπισκότα Rich Tea κατάλληλο για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη;

Το μπισκότα Rich Tea έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Ταιριάζει με μέτρο, ιδανικά με πρωτεΐνη ή λίπος· μια εναλλακτική με χαμηλότερο φορτίο είναι το μαύρη σοκολάτα (85% κακάο, ελάχιστη προσθήκη ζάχαρης).

Πώς επηρεάζει το μπισκότα Rich Tea το σάκχαρο αίματος;

Το μπισκότα Rich Tea έχει γλυκαιμικό φορτίο 49 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.

Δείτε το μπισκότα Rich Tea στην εφαρμογή Logi, με τη δική σας ποσότητα.

Food diary cheat sheet

Δωρεάν PDF — 3 σελίδες

Το εβδομαδιαίο ημερολόγιο διατροφής σου

Καταγράψτε γεύματα, γλυκαιμικό φορτίο & διάθεση. Εντοπίστε μοτίβα σε 3 εβδομάδες.

Χωρίς spam. Διαγραφή ανά πάσα στιγμή.