Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Χούμους ρεβιθιού χωρίς λάδι έχει γλυκαιμικό δείκτη 28, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 15 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το Χούμους ρεβιθιού χωρίς λάδι κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Χούμους ρεβιθιού χωρίς λάδι είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 350 kcal |
| Υδατάνθρακες | 55g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 10g |
| Διαλυτές | 3g |
| Αδιάλυτες | 7g |
| Πρωτεΐνες | 20g |
| Λίπη | 4g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 3.5g |
| Νάτριο | 5mg |
Το Χούμους ρεβιθιού χωρίς λάδι έχει γλυκαιμικό δείκτη 28, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 15 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Χούμους ρεβιθιού χωρίς λάδι έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (28), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Χούμους ρεβιθιού χωρίς λάδι έχει γλυκαιμικό φορτίο 15 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →