Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Σάντουιτς με ψωμί βρώμης, ζαμπόν και τυρί έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Σάντουιτς με ψωμί βρώμης, ζαμπόν και τυρί κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Σάντουιτς με ψωμί βρώμης, ζαμπόν και τυρί είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 260 kcal |
| Υδατάνθρακες | 32g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 1g |
| Φυτικές ίνες | 3.5g |
| Διαλυτές | 1.1g |
| Αδιάλυτες | 2.4g |
| Πρωτεΐνες | 12g |
| Λίπη | 9g |
| Κορεσμένα | 4.5g |
| Ακόρεστα | 3.5g |
| Νάτριο | 700mg |
Το Σάντουιτς με ψωμί βρώμης, ζαμπόν και τυρί έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Σάντουιτς με ψωμί βρώμης, ζαμπόν και τυρί έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Σάντουιτς με ψωμί βρώμης, ζαμπόν και τυρί έχει γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →