Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ζυμαρικά από πράσινο αρακά έχει γλυκαιμικό δείκτη 25, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 14 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το ζυμαρικά από πράσινο αρακά κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ζυμαρικά από πράσινο αρακά είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 340 kcal |
| Υδατάνθρακες | 55g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3.5g |
| Φυσικά | 3.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 11g |
| Διαλυτές | 3.3g |
| Αδιάλυτες | 7.7g |
| Πρωτεΐνες | 20g |
| Λίπη | 2.5g |
| Κορεσμένα | 0.4g |
| Ακόρεστα | 2.1g |
| Νάτριο | 5mg |
Το ζυμαρικά από πράσινο αρακά έχει γλυκαιμικό δείκτη 25, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 14 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ζυμαρικά από πράσινο αρακά έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (25), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το ζυμαρικά από πράσινο αρακά έχει γλυκαιμικό φορτίο 14 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →