Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Δημητριακά με σταφίδες, χουρμάδες και πεκάν έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 50 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Δημητριακά με σταφίδες, χουρμάδες και πεκάν κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Δημητριακά με σταφίδες, χουρμάδες και πεκάν είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 370 kcal |
| Υδατάνθρακες | 77g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 22g |
| Φυσικά | 12.0g |
| Προστιθέμενα | 10g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 2.1g |
| Αδιάλυτες | 4.9g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Λίπη | 5g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 4.3g |
| Νάτριο | 180mg |
Το Δημητριακά με σταφίδες, χουρμάδες και πεκάν έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 50 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Δημητριακά με σταφίδες, χουρμάδες και πεκάν έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Δημητριακά με σταφίδες, χουρμάδες και πεκάν έχει γλυκαιμικό φορτίο 50 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →